Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Stowarzyszenie "Wsparcie dla Każdego"

Utworzono dnia 03.07.2017

W ramach działań na rzecz osób niepełnosprawnych Stowarzyszenie "Wsparcie dla Każdego" realizuje projekt pn: Las i Pszczółka.

czytaj dalej na temat: Stowarzyszenie "Wsparcie dla Każdego"

Kino plenerowe nad zalewem w Pakosławiu

Utworzono dnia 21.06.2017

Kiedy? 8 lipca 2017r.

Gdzie? Zalew w Pakosławiu

Start? 22:00

Film? Wizjonerski thriller pt. "ZAGINIONA DZIEWCZYNA"

czytaj dalej na temat: Kino plenerowe nad zalewem w Pakosławiu

ZAORLE – NAJSPRAWNIEJSZE SOŁECTWO W GMINIE PAKOSŁAW

Utworzono dnia 27.06.2017

VII Turniej Wsi Gminy Pakosław to już historia. 25 czerwca 2017r. nad zalewem w Pakosławiu w 9 konkurencjach zmierzyli się przedstawiciele 14 sołectw z Gminy Pakosław.

czytaj dalej na temat: ZAORLE – NAJSPRAWNIEJSZE SOŁECTWO W GMINIE PAKOSŁAW

CZYTAMY W WAKACJE!!!

Utworzono dnia 23.06.2017

Latem wydaje się inne książki niż przez resztę roku. Inne się także czyta. Podczas upałów najlepiej sprawdza się literatura gatunkowa: kryminał, thriller, fantastyka oraz melodramaty i romanse.
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Pakosławiu przygotowałyśmy dla naszych Czytelników wiele propozycji wakacyjnych lektur.
Nie zapominajcie o bibliotece latem.


 

czytaj dalej na temat: CZYTAMY W WAKACJE!!!

„Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”

Utworzono dnia 21.06.2017

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” został ogłoszony konkurs filmowy „Filmowy przeWODNIK".W konkursie mogą wziąć udział zespoły do 5 osób w wieku do 18 lat. Spot nie może trwać dłużej niż 30 sekund.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 września 2017 r., jury przyzna nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu.

czytaj dalej na temat: „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”

PAKA na 38.Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie

Utworzono dnia 12.06.2017

PAKA znalazła się w pierwszej siódemce najlepszych zespołów tanecznych w Europie w kategorii Inscenizacja Street Dance do 16 lat!

czytaj dalej na temat: PAKA na 38.Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie

III EDYCJA NOCY BIBLIOTEK POD HASŁEM "CZYTANIE PORUSZA" JUŻ ZA NAMI

Utworzono dnia 05.06.2017

III EDYCJA NOCY BIBLIOTEK JUŻ ZA NAMI

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.

W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 600 bibliotek, w ubiegłorocznej już ponad 1000! W tym roku padł rekord i do akcji przyłączyło się ponad 1340 bibliotek z całej Polski. Hasło tegorocznej akcji "Czytanie porusza" zainspirowało wiele bibliotek do planowania Nocy związanej z wyprawami, podróżami, wędrówkami w czasie i przestrzeni. Także Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu zainspirowana hasłem przewodnim zaprosiła wszystkich chętnych do udziału w spacerze literackim śladami zabytków Czestramu, którego przewodnikiem była Pani Alicja Gniazdowska z Chojna. 

 

czytaj dalej na temat: III EDYCJA NOCY BIBLIOTEK POD HASŁEM "CZYTANIE PORUSZA" JUŻ ZA NAMI

XIV edycja Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”

Utworzono dnia 17.05.2017

XIV edycja Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”

W dniach 8-15 maja 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pakosławiu oraz w Filii Bibliotecznej w Chojnie odbyła się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem było podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

czytaj dalej na temat: XIV edycja Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”

I Festiwal Piosenki Europejskiej

Utworzono dnia 17.05.2017

11 maja odbył się w Szkole Podstawowej w Chojnie I Festiwal Piosenki Europejskiej, zorganizowany we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Pakosławiu.  W festiwalowej rywalizacji zmierzyli się przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Młodzi artyści zaprezentowali łącznie 11 piosenek w językach: francuskim i angielskim.

czytaj dalej na temat: I Festiwal Piosenki Europejskiej