Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

CHOJNO OBRONIŁO TYTUŁ MISTRZA

Utworzono dnia 01.07.2019

„Czerwiec daje dni gorące, kosa brzęczy już na łące”, ale mieszkańcy Gminy Pakosław na jeden dzień zapomnieli o codziennych obowiązkach i zbliżających się żniwach. Spotkali się dnia 30 czerwca 2019r. nad pakosławskim zalewem, by wziąć udział w IX Turnieju Wsi Gminy Pakosław, organizowanym przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu. Upalną pogodę podgrzewały jeszcze większe i gorące dopingi kibiców.

czytaj dalej na temat: CHOJNO OBRONIŁO TYTUŁ MISTRZA

STRZELALI O PUCHAR WÓJTA GMINY PAKOSŁAW

Utworzono dnia 25.06.2019

W niedzielę, 23 czerwca 2019r., na strzelnicy sportowej w Pakosławiu odbyły się zawody strzeleckie z karabinka sportowego. Zawodnicy którzy odwiedzili naszą strzelnicę walczyli o Puchar Wójta Gminy Pakosław. Do tarcz oddalonych na 50 m z pozycji leżącej każdy mógł oddać cztery serie, a najlepsza seria liczyła się w ogólnej klasyfikacji.

czytaj dalej na temat: STRZELALI O PUCHAR WÓJTA GMINY PAKOSŁAW

ODLICZAMY DNI I NOCE DO "NOCY BIBLIOTEK"

Utworzono dnia 24.06.2019

Drodzy czytelnicy! Tegoroczna, piąta już edycja "Nocy Bibliotek", odbędzie się w późniejszym terminie - 5 października 2019r. Znamy już hasło tego wieczorno-nocnego spotkania z czytelnikami i nie tylko.  Brzmi ono - "Znajdźmy wspólny język". 

czytaj dalej na temat: ODLICZAMY DNI I NOCE DO "NOCY BIBLIOTEK"

ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA WAKACJE!

Utworzono dnia 19.06.2019

Latem wydaje się inne książki niż przez resztę roku. Inne się także czyta. Podczas upałów najlepiej sprawdza się literatura gatunkowa: kryminał, thriller, fantastyka oraz melodramaty i romanse. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Pakosławiu przygotowałyśmy dla naszych Czytelników wiele propozycji wakacyjnych lektur. Nie zapominajcie o bibliotece latem i koniecznie zabierzcie książkę na wakacje. 

czytaj dalej na temat: ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA WAKACJE!

DOTACJA BIBLIOTEKI NARODOWEJ

Utworzono dnia 19.06.2019

         

DOTACJA BIBLIOTEKI NARODOWEJ

Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu złożyła wniosek o dofinansowanie w kwocie 9.000,00 zł w ramach Programu Wieloletniego Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”.

                                                     

czytaj dalej na temat: DOTACJA BIBLIOTEKI NARODOWEJ

LETNI FESTWAL FAMILIJNY SMAKÓW I RĘKODZIEŁA WIELKOPOLSKI - ZAPRASZAMY

Utworzono dnia 19.06.2019

MNÓSTWO ATRAKCJI NA POCZĄTEK WAKACJI!

Letni Festiwal Familijny Smaków i Rękodzieła Wielkopolski w Pakosławiu, na który zapraszamy Was w pierwszy weekend wakacji, w sobotę 22 czerwca w godzinach 13.00-17.00, to impreza, na której i mali, i duzi znajdą coś dla siebie!

UDZIAŁ JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY!

czytaj dalej na temat: LETNI FESTWAL FAMILIJNY SMAKÓW I RĘKODZIEŁA WIELKOPOLSKI - ZAPRASZAMY

ZAKOŃCZENIE SEZONU TANECZNEGGO 2018/2019 ZESPOŁU PAKA

Utworzono dnia 18.06.2019

„Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce”
Paulo Coelho

„PAKA”,  ACH  TA  „PAKA”

Sezon 2018/2019  był bardzo  pracowity.  Podczas turniejów Zespół „PAKA” stawał  na podium ogólnopolskim i regionalnym. Niewątpliwie jednym z najważniejszych projektów jakie udało nam się w tym roku zrealizować było zorganizowanie I edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Pakosławiu.

czytaj dalej na temat: ZAKOŃCZENIE SEZONU TANECZNEGGO 2018/2019 ZESPOŁU PAKA

ODJAZDOWI BIBLIOTEKARZE NA ROWERACH

Utworzono dnia 17.06.2019

Wybierz rower!

ODJAZDOWI BIBLIOTEKARZE NA ROWERACH

Dnia 15 czerwca 2019roku, „Odjazdowi Bibliotekarze” z Pakosławia, Rawicza oraz Miejskiej Górki uczestniczyli w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji pn. „Odjazdowy Bibliotekarz”. Jest to akcja, w której uczestniczą nie tylko bibliotekarze, ale także czytelnicy i miłośnicy książek. Pierwsza edycja rajdu odbyła się w Łodzi w 2010 roku. Udział w niej wzięło ok. 90 osób

czytaj dalej na temat: ODJAZDOWI BIBLIOTEKARZE NA ROWERACH

ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA Z PORTALU W.BIBLIOTECE.PL

Utworzono dnia 11.06.2019

W.BIBLIOTECE.PL

Zachęcamy do korzystania z usług portalu w.bibliotece.pl. Portal integruje katalogi polskich bibliotek, ułatwia wyszukiwanie i wypożyczanie książek. Oferuje również bogactwo ocen i recenzji oraz powiadomienia o wydarzeniach w bibliotekach. Zapraszamy do przeglądania lub wyszukiwania bez konieczności rejestracji, by skorzystać z integracji z systemami bibliotek i interakcji ze społecznością portalu.

 

czytaj dalej na temat: ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA Z PORTALU W.BIBLIOTECE.PL

Biegaj z Rawiczem

Utworzono dnia 03.06.2019

CAŁA POLSKA BIEGA - RAWICZ TEŻ

DNIA 15 WRZEŚNIA 2019R. - STADION W SARNOWIE

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

czytaj dalej na temat: Biegaj z Rawiczem