Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

SPOTKANIE AUTORSKIE Z HANNĄ GREŃ

Utworzono dnia 16.03.2018

Spotkanie z pisarką Hanną Greń

Dnia 9 marca 2018 r. w Filii Bibliotecznej w Chojnie odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Greń, autorką kilku powieści kryminalno-obyczajowych.

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE AUTORSKIE Z HANNĄ GREŃ

PAKA na X Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Nysie

Utworzono dnia 16.03.2018

Dnia 3 marca 2018r. odbył się X Międzynarodowy Turniej Tańca Nowoczesnego w Nysie. Zespół taneczny PAKA z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu wystartował w kategorii Show Dance powyżej 15 lat. W turnieju wzięła udział najstarsza grupa, licząca 19 tancerzy w wieku 14-16 lat z choreografią PIRACI Z KARAIBÓW. PAKA ostatecznie stanęła na podium zdobywając brąz.

czytaj dalej na temat: PAKA na X Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Nysie

ZAPRASZAMY NA 11. KACZAWSKI JARMARK WIELKANOCNY

Utworzono dnia 15.03.2018

11. KACZAWSKI JARMARK WIELKANOCNY

PASZOWICE

25 MARCA 2018R. - NIEDZIELA PALMOWA

Szczegóły na plakacie

czytaj dalej na temat: ZAPRASZAMY NA 11. KACZAWSKI JARMARK WIELKANOCNY

JAK KORZYSTAĆ Z KATALOGÓW W BIBLIOTECE?

Utworzono dnia 12.03.2018

Odwiedziny w bibliotece…

JAK KORZYSTAĆ Z KATALOGÓW W BIBLIOTECE?

Dnia 12.03.2018r. uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Sowach uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt.: „ Jak korzystać z katalogów w bibliotece?”. Miejscem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu .

 

czytaj dalej na temat: JAK KORZYSTAĆ Z KATALOGÓW W BIBLIOTECE?

NARODOWE CZYTANIE 2018

Utworzono dnia 09.03.2018

NARODOWE CZYTANIE 2018

Rok 2018  to rok,  w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Czas szczególny dla każdego Polaka. Jak zapowiedział Prezydent Andrzej Duda będziemy czytali o odradzającej się i odrodzonej Polsce. Z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Para prezydencka zaproponowała czytelnikom "Antologię Niepodległości"oraz  lekturę Narodowego Czytania jaką będzie "Przedwiośnie".

czytaj dalej na temat: NARODOWE CZYTANIE 2018

Rusza 11. edycja plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”

Utworzono dnia 08.03.2018

Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl po raz jedenasty organizują plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku 2017”, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. Termin zgłaszania projektów upływa 31 marca 2018 roku.

czytaj dalej na temat: Rusza 11. edycja plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”

FERIE ZIMOWE NIE SĄ NUDNE

Utworzono dnia 05.03.2018

„Hu! hu! ha! Hu! hu! ha!
Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszy,
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
Wichrem w polu gna!”
(Maria Konopnicka
)

Zima w Gminie Pakosław nie jest taka zła. Uśmiech i radość dzieci uczęszczających na zajęcia organizowane przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, Gminną Bibliotekę Publiczną w Pakosławiu oraz Filię Biblioteczną w Chojnie podczas ferii zimowych sprawiły, że nikomu zimno nie było. Każdego dnia na chętne do działania i aktywności dzieci czekały inne atrakcje i zadania do wykonania.

czytaj dalej na temat: FERIE ZIMOWE NIE SĄ NUDNE

Pakosław zagrał w rytm serc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Utworzono dnia 15.01.2018

Gmina Pakosław włączyła się w 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a serca mieszkańców otworzyły się na pomoc i wsparcie akcji.
Organizatorzy z Gminy Pakosław zaplanowali wiele atrakcji na dzień 14 stycznia 2018r. (niedziela), by wyciągnąć mieszkańców z domów i zachęcić do wspólnej zabawy w szczytnym celu.

czytaj dalej na temat: Pakosław zagrał w rytm serc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

„CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM”

Utworzono dnia 10.01.2018

W 99. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w naszym  kraju odbywało się wiele uroczystości patriotycznych, kulturalnych i sportowych. Jedną z nich był Bieg Powstania Wielkopolskiego, który odbył się dnia 27 grudnia 2017 roku w Poznaniu,  a w którym uczestniczyli członkowie Koła Ligi Obrony Kraju Pakosław :  Maciej Hałas, Maciej Jackowski oraz Arkadiusz Mikuła.

czytaj dalej na temat: „CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM”

KONCERT NOWOROCZNY

Utworzono dnia 08.01.2018

 KONCERT NOWOROCZNY

       Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym zgodnie z tradycją w Gminie Pakosław, 6 stycznia w Święto Trzech Króli, spotykamy się na Koncercie Noworocznym w Centrum Kultury Chazackiej w Chojnie.

czytaj dalej na temat: KONCERT NOWOROCZNY