Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

MAKRAMA ŚWIĄTECZNA

WARSZTATY FLORYSTYCZNE - „MAKRAMA ŚWIĄTECZNA”

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej i każdy zastanawia się czym obdarować swoich bliskich, by był to prezent oryginalny, ale też dany od serca. Problemu tego nie mają już uczestniczki warsztatów florystycznych pt. „Makrama świąteczna”, zorganizowanych przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, dnia 7 grudnia 2022r.

Początkowo sznurek nie chciał „współpracować”, trening jednak dawał pozytywne efekty i z każdym kolejnym węzełkiem – pojawiał się na twarzach uśmiech. Pod czujnym okiem i dzięki cennym wskazówkom instruktora – Pani Alicji Gniazdowskiej, wszystkie uczestniczki opanowały sztukę wiązania węzełków. Po krótkim wstępie, Panie przeszły do wykonywania wianków świątecznych z makramy. Jest to praca czasochłonna i wymagająca skupienia. Żadna z Pań nie poddała się i powoli powstawały kolejne elementy. Wykonane ozdoby wprowadzą w domach uczestniczek warsztatów świąteczny nastrój lub będą pięknym prezentem dla bliskich. Kto nie zdążył zapleść całego wianka, zadeklarował, że dokończy pracę w domu.

Czekamy drogie Panie na zdjęcia waszych dzieł – rękodzieł. Mamy nadzieję, że będą Panie dalej rozwijały swoje zdolności i wykonają kolejne, inne ozdoby techniką makramy ze sznurka.

Joanna Kuźnia