Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

HALO! HALO! MIKOŁAJU!

HALO! HALO! MIKOŁAJU! – PREZENTÓW NADSZEDŁ CZAS

Wszystkie dzieci na całym świecie wyczekują, kiedy w kalendarzu pojawi się data 6 grudnia. Nikt nie ma wątpliwości, że jest to dzień magiczny i wyjątkowy. Tego dnia pojawia się gość z dalekich krain, by sprawić radość dzieciom, ale i też dorosłym. Choć lekko spóźniony, również w Gminie Pakosław pojawił się Święty Mikołaj.

Dnia 11 grudnia 2022r., w Sali Wiejskiej w Chojnie odbyło się spotkanie mikołajkowe. Zebranych przywitała Pani Halina Kusz – Dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, a następnie Pan Piotr Skrzypek – Wójt Gminy Pakosław. Przemawiający złożyli również życzenia świąteczne, a następnie zaprosili do przeniesienia się w magiczny świat za sprawą interaktywnego spektaklu pt. „Halo! Halo! Mikołaju!”. Bałwanek, Pajacyk i Śnieżynka w poszukiwaniu Świętego Mikołaja potrzebowali pomocy dzieci, by wykonać zadania przygotowane dla nich przez Królową Lodu. Nie zabrakło tańców, śpiewu i rozwiązywania zagadek. Na sali pojawiła się także sama Królowa Lodu, ale nie chciała uwolnić Mikołaja. Za oknem zaczął pruszyć śnieg i to był znak, że w końcu zjawi się wyczekiwany gość. „Mikołaju, Mikołaju nasz! Przyjedź do nas – prezentów nadszedł czas!” – zaśpiewały dzieci i na salę wszedł Święty Mikołaj. Dzieci złożyły mu przysięgę, że będą: grzeczne, pomagać rodzicom, uczyć się pilnie. Następnie Mikołaj wręczył dzieciom słodkie prezenty. Na przybyłych czekała jeszcze jedna niespodzianka. Sołtys wsi Chojno – Pan Piotr Andrzejewski, zaprosił wszystkich na ognisko z kiełbaskami.

„Kochany Panie Mikołaju, my tak czekamy każdej zimy…” - cieszymy się, że znalazłeś dla nas czas i przybyłeś do Chojna, by sprawić radość dzieciom z Gminy Pakosław. Obiecujemy, że będziemy grzeczni cały rok, abyś mógł nas znowu odwiedzić. Organizatorem spotkania był Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu. Imprezę wsparła Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pakosławiu.

Joanna Kuźnia