Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

JAKUBIAK KRZYSZTOF MISTRZEM KOŁA LOK PAKOSŁAW w 2021r.

           W październiku na strzelnicy sportowej w Pakosławiu odbyły się zawody strzeleckie, które miały wyłonić Mistrza Koła Ligi Obrony Kraju w Pakosławiu na rok 2021. Ostatni raz zawody o tytuł mistrzowski odbyły się w 2019 roku. W 2020 roku z powodu stanu epidemiologicznego zawody się nie odbyły.
           W zawodach mogli uczestniczyć członkowie LOK Pakosław, a także młodzież i kobiety z Gminy Pakosław. Zawody składały się z dwóch etapów. W pierwszej części zawodnicy musieli wystrzelić dwie serie z pozycji leżącej do tarczy oddalonej na 50 metrów. Do drugiej części zawodów przechodziło dziesięciu uczestników, którzy uzyskali najlepsze wyniki w pierwszej części. To właśnie w drugim etapie zawodnicy bezpośrednio walczyli o mistrzowski tytuł i z pozycji stojącej oddali trzy strzały z karabinka sportowego do tarczy herbowej na odległość 50 metrów. W tym roku na tarczy herbowej umieszczono grafikę, która przedstawia jeden z zabytków Gminy Pakosław - pałac
w Golejewku. Pomysł z umieszczeniem zabytków z naszej gminy na tarczy herbowej bardzo się spodobał uczestnikom i będzie kontynuowany w kolejnych latach.  We wszystkie przestrzeliny powstałe na tarczy herbowej, były wbijane kolorowe, drewniane kołeczki, a każdy osobny kolor należał do danego zawodnika.

           Pierwszy etap wygrał Pan Maciej Hałas z wynikiem 81 pkt., ale to druga część zawodów miała wyłonić zwycięzcę. Po konkurencji finałowej okazało się, że nowym Mistrzem Koła Ligi Obrony Kraju w Pakosławiu na rok 2021 został Pan Krzysztof Jakubiak z wynikiem 14 pkt. (na 30 pkt. możliwych). Jest to drugi tytuł mistrzowski Pana Krzysztofa Jakubiaka w LOK Pakosław, gdyż już raz, w 2018 roku, zdobył tarczę. Drugie miejsce i tytuł wicemistrza zdobył Pan Hałas Maciej, a trzecie miejsce i tytuł II wicemistrza zdobył Pan Waldemar Jackowski. Wszyscy zawodnicy, którzy strzelali do tarczy herbowej, otrzymali dyplomy, a zawodnicy na podium medale. Tegoroczny Mistrz Koła LOK Pakosław 2021 tradycyjnie już otrzymał tarcze herbową, do której strzelało dziesięciu najlepszych finalistów. Dekoracji najlepszej dziesiątki zawodników dokonali: Prezes Koła LOK w Pakosław - Pan Maciej Hałas i Wójt Gminy Pakosław - Pan Piotr Skrzypek.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

  1. Miejsce: Jakubiak Krzysztof – 14 pkt.
  2. Miejsce: Hałas Maciej – 11 pkt.
  3. Miejsce: Jackowski Waldemar  – 10 pkt.
  4. Miejsce: Mierzejek Marcin – 9 pkt.
  5. Miejsce: Skrzypek Piotr – 8 pkt.
  6. Miejsce: Domagała Andrzej – 7 pkt.
  7. Miejsce: Lorek Andrzej – 6 pkt.
  8. Miejsce: Jackowski Maciej – 1 pkt.
  9. Miejsce: Duda Anna – 0 pkt.
  10. Miejsce: Kędzia Henryk - 0 pkt.

Maciej Hałas

Archiwum Koła "LOK" w Pakosławiu