Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SUKCESY PAKI W GÓRZE I KOŚCIANIE

Ostatni weekend kwietnia br. był bardzo pracowity dla zespołu taneczego PAKA działającego przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pakosławiu. W sobotę 28 kwietnia 2018r. PAKA wzięła udział w XIII Regionalnym Konkursie Tańca Nowoczesnego w Górze. Udział w Turnieju wzięły 3 grupy: z choreografią "Napad na bank", "Kopciuszek" oraz "Harry Potter". Na podium stanęła grupa II z choreografią "Napad na bank", zdobywając 3 miejsce w kategorii Formacje 13-15 lat.
Następnego dnia, tj. 29 kwietnia 2018r. PAKA wystartowała w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Kościanie. Podczas zawodów można było spotkać i podjąć rywalizację z zespołami z całej Polski m.in. z Wrocławia, Poznania, Konina, Łodzi, Warszawy. PAKA zaprezentowała 3 choreografie: "Napad na bank", "Piraci z Karaibów" oraz "High School Musical". Komisja Artystyczna Turnieju składająca się z 5 wybitnych choreografów z całej Polski oceniała zmagania naszych tancerzy. Ostatecznie PAKA stanęła 3 razy na podium, zdobywając dwa srebra oraz jeden brąz. Jesteśmy dumni z naszych tancerzy. Ich ciężka praca na treningach i trud włożony w przedstawienie swoich choreografii zdobyły uznanie na scenie ogólnopolskiej. To nie koniec naszych planów na najbliższy okres czasu. 26 maja 2018r. wyjeżdżamy do Karpacza na Puchar Polski Federacji WADF w tańcu nowoczesnym. Startujemy w kategorii Urban Pop & Street Dance Fusion Show. Będzie to nasz debiut na imprezie Federacji Tańca WADF i liczymy się z dużą konkurencją, jednak nie boimy się wyzwań.