Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

ZAKOŃCZENIE SEZONU 2017/2018

Dnia 14 września 2018r. na Sali Sportowej przy w Pakosławiu odbyło się uroczyste zakończenie sezonu 2017/2018 zespołu tanecznego PAKA, działającego przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pakosławiu. W spotkaniu uczestniczyli tancerze, rodzice, instruktorki oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Pakosław - Pan Kazimierz Chudy, Zastępca Wójta  - Pan Jerzy Mosiek, Sekretarz Gminy - Pani Barbara Konopka, Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej w Pakosławiu - Pani Regina Dybowska oraz Przedstawiciel Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu - Pani Joanna Kuźnia.

PAKA to 10- letnia tradycja zapoczątkowana przez Panią Jadwigę Domańską. Z biegiem czasu zespół przejęła Pani Karolina Radoła, prowadząc przez kilka lat samodzielnie formację. Obecnie Panie: Katarzyna Pląskowska i Anna Bartkowiak dbają o jak najwyższy poziom tancerzy. Zespół taneczny PAKA ma wieloletnią historię i wielkie osiągnięcia dzięki poprzednim instruktorom, jak również obecnym nauczycielkom, które wkładają całe serce, aby PAKA nadal słynęła z profesjonalizmu tanecznego. PAKA miała możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na: charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej „Gramy nie tylko dla Huberta”, Festynie Parafialnym w Golejewku, podczas Nocy Świętojańskiej nad zalewem w Pakosławiu, Rawickim Rynku podczas obchodów Powiatowego Dnia Strażaka oraz Pikniku Country nad pakosławskim zalewem. Ponadto zespół wziął udział w warsztatach z Regionalnym zespołem WISŁA, podczas których grupy miały możliwość wymienić się swoimi doświadczeniami.

Ten rok był kolejnym pracowitym okresem, podczas którego reprezentowaliśmy Gminę Pakosław na turnieju międzynarodowym, a także kilka razy stanęliśmy na podium ogólnopolskim i regionalnym.

Podczas spotkania podsumowującego tancerze zaprezentowali wszystkie układy taneczne, których się w tym sezonie nauczyli:

- grupa I: choreografię PIRACI Z KARAIBÓW, dzięki której stanęła na podium zdobywając srebro w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Kościanie, Złoto w Pucharze Polski Federacji WADF w Karpaczu, brąz w Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Nysie. Choreografia ta dała jej kwalifikacje do udziału w 39. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca  w Koninie. Następnie przedstawiła choreografię HIGH SCHOOL MUSICAL, dzięki której Tancerze mieli szansę stanąć na podium i zdobyć brąz podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Kościanie;

- grupa II: choreografię NAPAD NA BANK. Układ ten dał grupie II miejsce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Kościanie oraz III miejsce w Regionalnym Konkursie Tańca Nowoczesnego w Górze;

- grupa III: choreografię KOPCIUSZEK, którą zaprezentowali tancerze podczas 13. Regionalnego Tańca Nowoczesnego w Górze;

- grupa IV – najmłodsza: choreografię HARRY POTTER, którą dumnie zaprezentowali podczas 13. Regionalnego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Górze;

- na koniec grupy zaprezentowały się w układach countrowych.

Podsumowanie sezonu to także czas na wręczenie nagród specjalnych „SERCE DLA PAKI” rodzicom tancerzy, którzy przez cały sezon wspierali finansowo, rzeczowo oraz swoją działalnością zespół oraz pomogli przygotować imprezę podsumowującą.

Z pewnością był to kolejny prawdziwie intensywny rok. Wiele się działo dobrego, nie tylko na pokazach tanecznych w naszej gminie czy podczas turniejów tanecznych, gdzie zdobywaliśmy podium. Najmilszy czas jaki na zawsze pozostaje w naszych sercach, to treningi. To nie tylko ciężka praca, ale również czas, który nas do siebie zbliża i sprawia, że tancerze zostają z nami na długie lata. Największą nagrodą dla instruktorek jest obecność Tancerzy na treningach i chęć wspólnej pracy.

Dziękujemy Wam Kochani Tancerze, że jesteście i tworzycie historię PAKI.

 

Katarzyna Pląskowska, Anna Bartkowiak