Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

LZS PAKOSŁAW

Zapraszamy do odwiedzenia strony klubowej LZS Pakosław. Poniżej link:

http://lzspakoslaw.futbolowo.pl/

LZS Pakosław występuje w Rawickiej Lidze Ludowych Zespołów Sportowych.  W obecnej formie istnieje od dziewięciu  lat i w tym  czasie odnosił  liczne sukcesy w amatorskiej piłce. Mistrzostwo  ligi zdobywali trzy  razy,  raz zajęli drugie miejsce, a trzy razy byli na najniższym stopniu podium.  Z naszej gminy  do dnia dzisiejszego w tej  lidze występują jeszcze ekipy z Pomocna i z Sów, a  w lidze halowej z Chojna.

Drużyna z Pakosławia swoje istnienie zawdzięcza kilku osobom, które wolny czas poświęcają na działalność drużyny. Do założycieli i nadal aktywnych zawodników należy zaliczyć Dariusza Niedźwiedzia, Jakuba Piechockiego i Dominika Kaczmarka. Honorowym Prezesem jest Roman Głowacz, a swój duży wkład w działalność zespołu mają także Paweł Sordon i Tomasz Chudy.  Na przestrzeni lat przez klub przewinęło  się około 60 zawodników, którzy w większym lub mniejszym zakresie przykładali się do gry i treningów.

Istnienie zespołu pozwala głównie  mieszkańcom naszej gminy na hobbystyczne uprawianie piłki nożnej.  Zespół jest bardzo zżyty i często organizuje z własnych środków wspólne integracyjne spotkania, czy wyjazdy na mecze reprezentacji Polski lub drużyny Lecha Poznań.

Drużyna ta składa się z pasjonatów, którzy swoje hobby traktują bardzo poważnie.  Raz w tygodniu spotykają się na orliku w Pakosławiu, mecze rozgrywane są w niedzielę. W okresie zimowym zawodnicy podtrzymują swoją formę treningami na hali i występami w Amatorskiej Lidze Halowej.

Z LZS Pakosław oprócz zawodników i ich rodzin sympatyzują inne podmioty,  które na przestrzeni lat mają swój wkład w rozwój drużyny. Należy wymienić Gminę Pakosław, rawickie stowarzyszenie LZS, czy firmę AD-REM Nawrocki.

W przyszłym roku LZS Pakosław będzie obchodził jubileusz 10-lecia i z tej okazji będzie organizowana uroczystość, o  której iformacje pojawią się w późniejszym czasie w lokalnej prasie.

Jakub Piechocki