Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

IV EDYCJA NOCY BIBLIOTEK NA PRZYSTANKU POMOCNO

Utworzono dnia 11.06.2018

Ponad 1850 bibliotek w akcji!

IV EDYCJA NOCY BIBLIOTEK POD HASŁEM „RZECZPOSPOCZYTA”

Dnia 9 czerwca 2018 r. na Przystanku Pomocno odbyła się kolejna edycja Nocy Bibliotek.
Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu od samego początku uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Co roku temu wydarzeniu patronuje inne hasło. W roku 2018, w którym to przypadają bardzo ważne rocznice narodowe, hasło brzmiało „RzeczpospoCzyta".

czytaj dalej na temat: IV EDYCJA NOCY BIBLIOTEK NA PRZYSTANKU POMOCNO

TURNIEJ STRZELECKI Z UDZIAŁEM REPREZENTACJI GMINY PAKOSŁAW

Utworzono dnia 29.05.2018

TURNIEJ STRZELECKI

Dnia 25 maja 2018 roku, na strzelnicy sportowej w Jutrosinie odbył się XIII Drużynowy Turniej Strzelecki Formacji OC i ZK o puchar Starosty Rawickiego – Szefa Obrony Cywilnej Powiatu i puchar Burmistrza Miasta i Gminy Jutrosin.
Do najważniejszych celów zawodów należały m.in.: doskonalenie umiejętności strzeleckich z zakresu obrony cywilnej oraz konsolidacja formacji Obrony Cywilnej i zarządzania kryzysowego Gmin Powiatu Rawickiego. Uczestnikami konkursu były czteroosobowe drużyny reprezentujące miasta i gminy: Rawicz, Bojanowo, Miejska Górka, Jutrosin, Pakosław, Starostwo Powiatowe w Rawiczu. Zawody strzeleckie zostały przeprowadzone z dwóch rodzajów broni : karabin sportowy pozycja leżąc oraz pistolet sportowy pozycja stojąc.  Cieszy nas fakt, że mogliśmy reprezentować Gminę Pakosław.

czytaj dalej na temat: TURNIEJ STRZELECKI Z UDZIAŁEM REPREZENTACJI GMINY PAKOSŁAW

II Festiwal Piosenki Europejskiej

Utworzono dnia 23.05.2018

Dnia 16 maja 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Chojnie II Festiwal Piosenki Europejskiej, zorganizowany we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Pakosławiu.  W festiwalowej rywalizacji zmierzyli się przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Młodzi artyści zaprezentowali łącznie 14 piosenek w językach: francuskim, angielskim i hiszpańskim.

czytaj dalej na temat: II Festiwal Piosenki Europejskiej

"Polska - moja Ojczyzna"

Utworzono dnia 21.05.2018

"Polska -moja ojczyzna"

Już po raz piętnasty w całej Polsce obchodziliśmy Tydzień Bibliotek. W tym roku obchodom towarzyszyło hasło (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA.

czytaj dalej na temat: "Polska - moja Ojczyzna"

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2018 ZAKOŃCZONY...

Utworzono dnia 11.05.2018

Tegoroczny Tydzień Bibliotek pod hasłem (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA już za nami.  Jest to coroczny program promocji czytelnictwa i bibliotek, który ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

czytaj dalej na temat: TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2018 ZAKOŃCZONY...

SUKCESY PAKI W GÓRZE I KOŚCIANIE

Utworzono dnia 15.05.2018

Ostatni weekend kwietnia br. był bardzo pracowity dla zespołu taneczego PAKA działającego przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pakosławiu. W sobotę 28 kwietnia 2018r. PAKA wzięła udział w XIII Regionalnym Konkursie Tańca Nowoczesnego w Górze.

Następnego dnia, tj. 29 kwietnia 2018r. PAKA wystartowała w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Kościanie.

czytaj dalej na temat: SUKCESY PAKI W GÓRZE I KOŚCIANIE

PAKOSŁAWIANIE DUMNI Z POLSKI W SPORTOWYM DUCHU

Utworzono dnia 02.05.2018

Mieszkańcy Gminy Pakosław i okolic pragnący aktywnie spędzić Święto Pracy, w duchu sportowej rywalizacji, spotkali się dnia 1 maja 2018r. na hipodromie w Pakosławiu. Przy słonecznej pogodzie, dumni z Polski, chcąc uczcić zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę, 72 zawodników wzięło udział w organizowanych przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu biegach przełajowych.

czytaj dalej na temat: PAKOSŁAWIANIE DUMNI Z POLSKI W SPORTOWYM DUCHU

V EDYCJA NASADZENIA DRZEW NAD ZALEWEM W PAKOSŁAWIU

Utworzono dnia 30.04.2018

Święto Drzewa od  wielu lat integruje społeczność wokół inicjatyw lokalnych , takich jak : sadzenie drzew,  zakładanie ogrodów, otaczanie opieką starych drzew, organizowanie festynów, wycieczek, konkursów i zbiórek makulatury. Gmina Pakosław już piąty raz włączyła się do tej akcji. Wspólne sadzenie drzew w ramach kilkuletniego programu, ma uświadomić mieszkańcom naszej gminy, że przyczynia się to do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia, a także do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia.

 

czytaj dalej na temat: V EDYCJA NASADZENIA DRZEW NAD ZALEWEM W PAKOSŁAWIU

"DUMNI Z POLSKI"

Utworzono dnia 04.04.2018

Rok 2018 to rok 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę . W imieniu Gminy Pakosław, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, przystąpił do wielkiej ogólnopolskiej kampanii "Dumni z Polski". W ramach tego przedsięwzięcia Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu zapraszają wszystkich zainteresowanych do zwiedzania cyklu ośmiu wystaw pt. "Dumni z Polski" ( od miesiąca kwietnia do miesiąca listopada 2018r.) 

 

 

czytaj dalej na temat: "DUMNI Z POLSKI"

II edycja Konkursu Plastycznego „OBRAZEK Z WIELKOPOLSKIEJ WSI”

Utworzono dnia 26.03.2018

Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje II edycję Konkursu Plastycznego „OBRAZEK Z WIELKOPOLSKIEJ WSI”, który został objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o funduszach unijnych na obszarach wiejskich.

Termin składania prac: 19 marca- 11 maja 2018r.

czytaj dalej na temat: II edycja Konkursu Plastycznego „OBRAZEK Z WIELKOPOLSKIEJ WSI”