Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podsumowanie sezonu tanecznego 2016/2017

Bo taniec to nasza pasja….

CZAS PODSUMOWAŃ SEZONU TANECZNEGO PAKI

Dnia 06.09.2017r. na Hali Sportowej w Pakosławiu, w obecności tancerzy, instruktorek, rodziców, Dyrektora Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu – Pani Haliny Kusz, Zastępcy Wójta Gminy Pakosław – Pana Jerzego Mośka oraz Sekretarz Gminy Pakosław – Pani Barbary Konopki uczestniczyliśmy w podsumowaniu sezonu tanecznego PAKI. Był to sezon niezwykle intensywnej pracy tancerzy i ich instruktorek, a efekty ciężkich treningów były bardzo owocne z czego jesteśmy dumni.

Dzieci i młodzież z PAKI pracują w czterech kategoriach wiekowych, na różnym stopniu zaawansowania, ale z takim samym zapałem i energią do pracy. Sztuki tańca uczą się od swoich instruktorek : Pani Katarzyny Pląskowskiej oraz Pani Anny Bartkowiak. Zespół PAKA  składa się z 90 tancerzy, którzy prężnie trenują, aby godnie reprezentować Gminę Pakosław na występach oraz konkursach tanecznych  na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Specjalizują się w tańcu hip hop oraz show dance.  PAKA działa pod Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Pakosławiu. Podczas podsumowania sezonu tanecznego mogliśmy przede wszystkim podziwiać dzieci i młodzież w tańcu, dostrzegliśmy ich zamiłowanie do tego rodzaju sztuki, więź jaka panuje w zespole oraz radość z tego, co przyniósł kolejny rok ciężkiej pracy. Był to rok bardzo owocny. PAKA wielokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium i zostawała nagradzana licznymi wyróżnieniami. Przypomnijmy jeszcze raz osiągnięcia dzieci i młodzieży z PAKI :

Dnia 22 kwietnia 2017 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze, podczas 12. Regionalnego Konkursu Tańca Nowoczesnego tancerze prezentowali swoje umiejętności w tańcach solo, duetach, triach oraz większych formacjach. Poziom turnieju było bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta. W kategorii  taniec solo 10 - 12 lat III miejsce zajęła Sandra Duda. W kategorii duety, grupa wiekowa 10 - 12 lat I miejsce wywalczyły Sandra Duda i Kornelia Owczarek, natomiast Zofia Karkosz i Aleksandra Huchrak zdobyły III miejsce w grupie wiekowej 13-15 lat. W kategorii  trio 13 – 15 lat układem pt. „HIP-HOP VS BALET” I miejsce wywalczyły Marta Krzyżosiak, Maria Szymkowiak i Weronika Wleklińska. Warto zaznaczyć, że choreografie do powyższych  układów podopieczne przygotowały same, korzystając jedynie z porad instruktorek. Na koniec nastąpiły występy formacji. W kategorii formacje 7 - 9 lat, najmłodsza grupa PAKI w tańcu „Ufoludka” zajęła II miejsce, w kategorii  formacje 10 - 12 lat „Czarownice” wyczarowały swoim występem I miejsce. Troszkę szczęścia zabrakło formacji w grupie wiekowej 13-15 lat, której taniec „Ninja” uplasował się tuż za podium.

Dnia 29 kwietnia 2017r. odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego w Kościanie o Puchar Burmistrza Miasta Kościana. Na parkiecie zaprezentowało się około 800 tancerzy. PAKA zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii Inne Formy Tańca powyżej 15 lat.
Natomiast podczas wrocławskich zawodów tanecznych, które odbyły się 20 maja 2017r., Paka wywalczyła:
- PAKA I - Mistrzostwo Polski w kategorii Inne Formy Tańca powyżej 15 lat
- PAKA I - Srebro w kategorii Showdance powyżej 15 lat
- PAKA II - Brąz w kategorii Showdance 12-15 lat.

Niezwykły sukces PAKA osiągnęła podczas 38. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, gdzie znalazła się w pierwszej siódemce najlepszych zespołów tanecznych w Europie w kategorii Inscenizacja Street Dance do 16 lat. Są też liczne małe sukcesy, o których nie zapominamy.

Ponadto zespół PAKA uczestniczy w imprezach organizowanych na terenie Gminy Pakosław. Występy zawsze skupiają licznie zgromadzoną publiczność i są gromko oklaskiwane.
 Dzień podsumowania sezonu tanecznego był okazją do podziękowań, przede wszystkim tancerzom, instruktorkom oraz rodzicom, którzy bardzo angażują się w działalność zespołu okazując tym samym „SERCE DLA PAKI”.
Drodzy tancerze - życzymy Wam wytrwałości i siły w dążeniu do celu, płynności przy każdym ruchu i pięknych prezentacji oraz triumfów na turniejach. Drogie instruktorki – życzymy Wam ciekawych pomysłów na choreografie. Drodzy rodzice – życzymy Wam powodów do dumy ze swoich dzieci. 

Agnieszka Jeziorska