Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

PAMIĘCI BOHATERÓW WRZEŚNIA 1939R.

ZAWODY STRZELECKIE  - "PAMIĘCI BOHATERÓW WRZEŚNIA 1939R."

Dnia 25 września 2022r.,na strzelnicy sportowej w Pakosławiu, odbyły się otwarte zawody strzeleckie ku "Pamięci Bohaterów Września 1939 roku." Z pozycji leżącej, strzelano
z karabinków sportowych do tarcz oddalonych o 50m. Słońce, które tego dnia świeciło, zachęcało do uczestnictwa w zawodach, ale niektórym strzelcom utrudniało też prawidłowe celowanie do tarczy. Tak jak zawsze w kategorii mężczyzn wystartowało najwięcej uczestników, ale bardzo też cieszy rosnąca liczba startujących w kategorii młodzieży i kobiet. Warto też dodać, że w tych zawodach odwiedziła nas spora liczba osób spoza Gminy Pakosław, którzy w ten sposób oddali hołd żołnierzom walczącym we wrześniu 1939 roku. Zawody trwały ponad trzy godziny i przez ten czas oddano ok. 1000 strzałów do tarcz.
Zanim udekorowano najlepszych strzelców w swoich kategoriach, uczestnicy, którzy wytrwali do końca zawodów oddali hołd zmarłym osobom z września 1939 roku, symboliczną minutą ciszy. Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali puchary, medale, dyplomy, a dekoracji zwycięzców dokonał Wójt Gminy Pakosław - p.Piotr Skrzypek.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

 • Kategoria mężczyzn:
  1. Hałas Maciej  - 85 pkt.
  2. Mierzejek Marcin - 81 pkt.
  3. Kędzia Henryk - 80 pkt.
  4. Jakubiak Krzysztof - 79 pkt.
  5. Domagała Andrzej - 76 pkt.
 • Kategoria kobiet:
  1. Nowak Anita - 74 pkt.
  2. Tatarek Małgorzata - 62 pkt.
  3. Wojtyczka Martyna - 59 pkt.
 • Kategoria młodzieży:
  1. Małyga Jakub - 69 pkt.
  2. Dmyterko Adam - 50 pkt.
  3. Łagódka Hanna - 46 pkt.

Maciej Hałas