Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DRGANIA ŚWIETLIKÓW

PROJEKCJA FILMU PT. „DRGANIA ŚWIETLIKÓW” ORAZ WARSZTATY FILMOWO-TEATRALNE
 

 „DRGANIA ŚWIETLIKÓW” to dokument, z elementami eksperymentu filmowego stanowiący próbę refleksji na temat kondycji człowieka-twórcy, jego relacji z Bogiem, światem, własną twórczością i jej odbiorem, chorobą psychiczną i sposobami radzenia sobie z nią. To film o wybitnym aktorze #Andrzeju Golejewskim, znanym m.in. z komedii p.t."Wyjście awaryjne". Reżyserem filmu jest #Hanka Brulińska – aktorka, trener, reżyserka, dwukrotna stypendystka  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi warsztaty aktorskie, ruchowe, a także zajęcia z emisji głosu i autoprezentacji. Pani Brulińska od 15 lat związana jest z Teatrem Osterwy w Lublinie, gdzie zagrała wiele znaczących ról. Jest m.in. twórcą programu warsztatów dla kobiet z „Piękna i siły kobiecości”.

Dnia 11 maja 2023r., w sali wiejskiej w Osieku, mieliśmy możliwość obejrzenia, w obecności aktora i reżysera, filmu  p.t. „Drgania świetlików”. Rozmowy po projekcji filmu pełne były refleksji i zadumy nad sensem życia i kolejami losu bohatera – Pana Andrzeja Golejewskiego.

Przed projekcją filmu odbyły się warsztaty filmowo-teatralne, które poprowadziła aktorka – Hanka Brulińska, a  wzięli w nich udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Pakosławiu. Młodzież z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyła w/w warsztatach.

Bardzo dziękuję Pani Urszuli Szymkowiak – sołtys wsi Osiek oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Osieku za udostępnienie sali oraz pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Halina Kusz