Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

ZA"GRALIŚMY NIE TYLKO DLA HUBERTA"

W dniach 17 – 19 lutego 2023r., na Sali sportowej w Pakosławiu, po przerwie spowodowanej pandemią i obostrzeniami, po raz XI zorganizowano charytatywny turniej piłki nożnej pn. „Gramy nie tylko dla Huberta”. Podczas finałów, które odbyły się dnia 19 lutego 2023r., organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji: koncert Orkiestry Dętej z Miejskiej Górki, pokaz freestyle w wykonaniu Pawła Skóry, występ grupy „Fit To Dance” z Rawicza, występ działającego przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pakosławiu zespołu tanecznego „Paka”.

Nie zabrakło także stoisk przygotowanych przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Pakosławiu. Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu zaprosił wszystkie chętne dzieci do przeniesienia się w świat magii i eksperymentów. Wspólnie wykonaliśmy tęczę z cukierków, a także zobaczyliśmy, jak wędrowała kolorowa woda po chusteczce. W magiczny sposób tańczyły rodzynki, przy pomocy balona powstały wystrzałowe fryzury, a na koniec byliśmy świadkami wybuchu wulkanu. Każdy mógł również ozdobić balon, malując na nim kwiatki, oczy, włosy, słońce… Stoisko Gminnej Biblioteki Publicznej w Pakosławiu zaoferowało dzieciom kolorowe i kreatywne zabawy z papierowymi talerzykami. Pomysłów na ich ozdobienie nie było końca. Kredki, pisaki, bibuła, krepa, plastelina, kolorowy papier, klej, nożyczki, a przede wszystkich wspaniała wyobraźnia dzieci, sprawiły, że białe i puste talerzyki, zamieniły się w prawdziwe cuda. Dzieci stworzyły m. in. : pandę, Jednorożca, pizzę, klowna, potworka, owoce , bałwanka czy słońce. Podczas tej kolorowej pracy towarzyszył nam uśmiech i zadowolenie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które skorzystały z oferty przygotowanej przez nasze instytucje. Mamy nadzieję, że miło spędziliście z nami ten czas. My z Wami na pewno. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej imprezie, dołożyć swoje małe cegiełki na pomoc dla Huberta, Franka i Stowarzyszenia „Wsparcie dla Każdego” z Pakosławia.

Agnieszka Jeziorska, Joanna Kuźnia