Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

PAKA na konińskim festiwalu

Weź swoje marzenia
Zacznij coś zmieniać
Radę dasz
” (Bliss)

PAKA na konińskim festiwalu

Marzenia – każdy ma, ale nie zawsze uda nam się je zrealizować. Marzenie najstarszej grupy zespołu tanecznego PAKA, działającej przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, właśnie się spełniło, choć nie w pełni. W dniach od 6 do 10 czerwca 2018r. reprezentowała ona Gminę Pakosław na 39. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Rekordowy festiwal, w którym wzięło udział łącznie 2636 uczestników. 180 prezentacji tanecznych zostało zgłoszonych do festiwalu, z czego komisja artystyczna wybrała 121 i zaprosiła do Konińskiego Domu Kultury. Wśród zauważonych i docenionych zespołów znalazł się układ „Piraci z Karaibów” w wykonaniu dziewczyn w wieku od 14 do 16 lat z PAKI. Ciężkie i trudne całoroczne przygotowania instruktorek – Pani Katarzyny Pląskowskiej i Pani Anny Bartkowiak, zaangażowanie i wytrwałość dzieci, a także ogromne wsparcie rodziców swój kulminacyjny punkt miały podczas konkursu. W kategorii INSCENIZACJA STREET DANCE  DO 16 LAT zaprezentowało się 10 układów. Piraci pakosławscy zaprosili do swojej kompozycji konińską publiczność, która brawami podziękowała im za występ. Do późnych godzin tancerze wraz z opiekunami w ogromnych emocjach czekali na ogłoszenie wyników. Nie udało się jednak zaczarować jury i zdobyć aplauzu. Mimo to, wyjazd był bardzo udany. Młodzież zdobyła nowe doświadczenie, doskonaliła swoje umiejętności, a także zawarła nowe znajomości. Miała także okazję zobaczyć i porównać poziom zespołów nie tylko z całej Polski, ale i też innych krajów. Nie było czasu na nudę, organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dodatkowych, m.in. koncert Norberta Smolińskiego „SMOLASTY”, czy wspólne ognisko dla wszystkich uczestników z dyskoteką pod gwiazdami. Podsumowaniem całego pobytu był udział w finałowej gali, poprzedzonej barwnym korowodem, podczas którego tancerze z balonikami, flagami i banerem reprezentowali Pakosław i zespół PAKA. Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce, Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa” – takie słowa można było usłyszeć, a magiczna atmosfera przeniosła wszystkich w bajkowy świat księżniczek, piratów, wróżek.  Koncert Galowy 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie zakończył całe przedsięwzięcie, a publiczność mogła podziwiać nagrodzone układy taneczne oraz wysłuchać wyróżnionych piosenkarzy.

Wpadnij, wpadnij do Konina tu kariera się zaczyna. Wpadnij, wpadnij do Konina, do Konina.”-  ze sceny popłynęła piosenka - hymn konińskiego festiwalu. W tym roku nie udało się, co nie oznacza, że to koniec marzeń. Zaproszenie to tancerzom i instruktorkom zapaliło iskierkę nadziei na kolejny rok, na nowe możliwości i pomysły, a my na pewno będziemy za nich trzymać kciuki i im kibicować, jak to miało miejsce w tym roku. Dziękujemy Wam za emocje i życzymy wielu sukcesów – nie tylko na scenie konińskiej.

Joanna Kuźnia