Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

FERIE ZIMOWE 2019R.

WESOŁE I KOLOROWE FERIE ZIMOWE

„Zima lubi dzieci najbardziej na świecie, dorośli mi mówią nie wierzę. Dzieci roześmiane stawiają bałwana, dorośli stawiają kołnierze.” – możemy usłyszeć w jednej z piosenek Anny Jurksztowicz. Choć nie udało nam się ulepić bałwanka, podczas zajęć zimowych organizowanych przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, Gminną Bibliotekę Publiczną w Pakosławiu oraz Filię Biblioteczną w Chojnie, udowodniliśmy, że zimą nie musi być nudno, a uśmiech będzie gościł na twarzach dzieci.

W pierwszym tygodniu ferii uczestnicy zajęć wykazali się umiejętnościami twórczymi. Pod okiem Pani Urszuli Panek mieli możliwość wykonania ze zwykłych kamieni – piękne zwierzęta i dekoracje, malując je farbami akrylowymi. Powstały biedronki, pszczółki, bałwanki i inne artystyczne dzieła. Na kolejnych zajęciach wykorzystane zostały rolki po papierze. Dzięki wyobraźni dzieci, szara tektura oklejona bibułą, papierem kolorowym i innymi materiałami przemieniała się w różnorodne stworki: żyrafy, słonie, lwy i  inne wymyślone przez małych artystów. Na ostatnich zajęciach plastycznych gościliśmy Panią Alicję Gniazdowską, która nauczyła nas wykonywać kwiaty z bibuły i krepy. Bukiety te następnie trafiły do babć i dziadków wraz z życzeniami w dniu ich święta.

Drugi tydzień ferii miał troszkę inny charakter. Odwiedziła nas weterynarz – Pani Hanna Rawecka, która opowiedziała o swoim zawodzie i o tym, jak należy zimą dbać o zwierzęta. Przedstawiła nam także swojego pupila – psa Szyszkę. Przenieśliśmy się również w świat bajek, słuchaliśmy opowieści czytanych przez zaproszonych gości, a także chętne dzieci same czytały przygody z książek pozostałym. Podczas zajęć nie zabrakło także zabaw ruchowych. Na sali wiejskiej w Pomocnie tańczyliśmy, śpiewaliśmy oraz rywalizowaliśmy. Najciekawszą atrakcją okazały się zabawy z chustą animacyjną, przy których sprawdziliśmy naszą szybkość reakcji, spostrzegawczość oraz pamięć. Zajęcia pt. „W to mi graj”, podczas których królowały gry planszowe, zakończyły naszą przygodę w ferie zimowe.

Ferie zimowe już za nami i zajęcia dla dzieci także się skończyły. Słowami z wiersza Hanny Ożogowskiej wysłaliśmy jednak  małą prośbę do pani Zimy:  „Droga pani Zimo,  sypnij dużo śniegu, żeby nam saneczki,  nie ustały w biegu.” Zima jeszcze troszkę potrwa, więc życzymy wszystkim dzieciom, aby udało im się ulepić bałwanka i pojeździć na sankach.

Joanna Kuźnia

BIP

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line