Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Głośne czytanie dzieciom to klucz do mądrości!!!

Czcionka:

Głośne czytanie dzieciom to klucz do mądrości!!!

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książek. Z tej okazji w Filii Bibliotecznej w Chojnie niemal przez cały tydzień zaproszeni goście czytali dzieciom bajki. Pierwszą grupą, która odwiedziła bibliotekę były dzieci z Przedszkola w Sowach. Maluchy z wielką uwagą słuchały informacji o bibliotece, a następnie wysłuchały czytanych im bajek.
Dzień później do biblioteki zawitał Komendant Gminny Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakosławiu - Pan Robert Panek, który czytał bajki dzieciom z klas I i II Szkoły Podstawowej w Chojnie. Dzieci poznały między innymi przygody dzielnego strażaka – Pana Truskawki oraz perypetie małpki o imieniu Florek, która uczyła się grzeczności.
Następnego dnia uczniowie klasy trzeciej mieli okazję przeżyć niesamowitą lekcję historii. Pani Anna Stachowska z Golejewka bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o latach swojego dzieciństwa. Mówiła także jak ważny jest szacunek dla rodziców, nauczycieli i osób starszych. Po tych wspomnieniach i odpowiedziach na wiele pytań zadawanych przez dzieci, pani Ania także czytała dzieciom bajki.
We wtorek 3 października dzieciom z Przedszkola w Chojnie bajki czytał Wójt Gminy Pakosław – Pan Kazimierz Chudy. Pan wójt najpierw opowiadał dzieciom o swojej pracy
a następnie przeczytał im bajki o przygodach zajączków i żółwika Franklina.
W podziękowaniu za piękne czytanie i zaproszenie do biblioteki otrzymaliśmy od dzieci wykonane przez nie laurki.
Dziękuję wszystkim gościom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i przyłączyli się do akcji głośnego czytania dzieciom w Filii Bibliotecznej w Chojnie.

                                                                                                                                                                                                          Elżbieta Hauza

Pogoda

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line