Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

VII PIKNIK COUNTRY

Nie w Mrągowie, nie w Teksasie,
w Pakosławiu country gra się!

VII PIKNIK COUNTRY NAD ZALEWEM W PAKOSŁAWIU

Parada samochodowo – motocyklowa, stoiska wystawiennicze, koncerty, konkursy, występy zespołów tanecznych, zamki dmuchane… wszystkie te elementy pojawiły się nad zalewem w Pakosławiu podczas VII Pikniku Country dnia 14 lipca 2019r. Muzyczne święto ściągnęło tłumy mieszkańców Gminy Pakosław oraz wielu gości spoza jej terenu, by wspólnie zabawić się i spędzić czas w rytm countrowych nutek.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Golejewku odprawiona przez księdza proboszcza Stanisława Czubaka. Na przykościelnym parkingu swój początek miała parada samochodowo – motocyklowa. Tam uczestnicy rejestrowali pojazdy, potwierdzając swoją obecność, w zamian za co otrzymali bon konsumpcyjny. Punktualnie o godz. 15:00 wyruszyła, składająca się z 244 pojazdów, parada samochodowo – motocyklowa, by przemierzając  drogami Gminy Pakosław, dotrzeć nad zalew. Tam wszyscy uczestnicy imprezy mogli podziwiać samochody i motocykle, a także wyrazić swój podziw, wybierając najładniejszy samochód i motocykl.

Uroczystego otwarcia VII Pikniku Country dokonali Wójt Gminy Pakosław – Pan Piotr Skrzypek oraz Dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu – Pani Halina Kusz, tradycyjnie już symbolicznym rzutem kapeluszami kowbojskimi. Następnie na scenie pojawiły się zespoły taneczne: grupa kabaretowa TO I OWO SZKARADOWO, PAKA – działająca przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pakosławiu oraz regionalny zespół MAŁE CHOJNIOKI, który oprócz występu zaprosił również do wspólnej nauki tańca wszystkich zebranych. Z inicjatywy P. Karola Wieczorka - policjanta z Rewiru Dzielnicowych w Pakosławiu, przy współpracy strażaków OSP Gminy Pakosław oraz ratowniczek WOPR-u, został przygotowany pokaz ratownictwa wodnego oraz krótka prelekcja na temat bezpieczeństwa na obszarach wodnych. W dalszej kolejności rozpoczął się blok koncertów. Pierwszy na scenie pojawił się zespół COUNTRY ZENIT. Powstał on w lutym 2011 roku, przy Nowotomyskim Ośrodku Kultury. Będąc na początku działalności artystycznej wykonuje covery znanych standardów muzyki country. Posiada również w swym dorobku artystycznym utwory napisane i skomponowane przez członków zespołu. Od pakosławskiej publiczności otrzymali ogromne brawa. Nadszedł tez czas ogłoszenia wyników konkursu na najładniejsze pojazdy uczestniczące w paradzie. Właścicielem najładniejszego samochodu został Pan Damian Sobota, zdobywając 62 głosy, natomiast właścicielem najładniejszego motocykla został Pan Piotr Śliwiński, uzyskując 21 głosów. Dodatkowo wśród osób, które złożyły kupon konkursowy rozlosowano nagrodę niespodziankę. Nad pakosławski zalew nadciągnęła burza wraz z ulewą i niestety nie odbył się koncert zespołu PAWEŁ SROGA & COUNTRY BLUES BAND. Muzycy mieszkający w Trzebnicy i okolicach, grający covery polsko i angielskojęzyczne z przebojami muzyki country, rock, blues i rock'n'roll czekali w gotowości na swój występ, jednak pogoda nie pozwoliła im zaprezentować się przed zebranymi. Z lekkim opóźnieniem, pojawił się jednak na scenie ANDRZEJ RYBIŃSKI, porywając publiczność do śpiewu i tańca, jednocześnie przekonując, iż nie warto liczyć godzin i lat, a za każdą cenę trzeba walczyć o swoją miłość. Na zakończenie do zabawy tanecznej zaprosił wszystkich zespół REVERSE.

Poza wyżej wymienionymi występami, na przybyłych nad pakosławski zalew czekały stoiska wystawiennicze. Maszyny rolnicze prezentowała lokalna firma ARMASZ, do swojego punktu z zabawami i konkursami zapraszał Bank Spółdzielczy w Jutrosinie/Oddział Pakosław. Swoich sił w dojeniu kozy można była spróbować przy stoisku Stowarzyszenia ŁACIATA WIEŚ z Pogorzeli. Można także było skorzystać z zamków dmuchanych, kul wodnych, trampolin, a na pyszny chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym zapraszało Stowarzyszenie Kwaterodawców Wiejskich GOSPODARRSTWA GOŚCINNE z Pakosławia.

Ośrodek Kultury i Rekreacji składa podziękowania partnerom wydarzenia: Gminnej Bibliotece Publicznej w Pakosławiu oraz Gminie Pakosław, a także wszystkim zaangażowanym w przygotowanie parady samochodowo – motocyklowej: strażakom OSP z Gminy Pakosław, funkcjonariuszom policji z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu i Rewiru Dzielnicowych w Pakosławiu. Szczególne podziękowania kierujemy dla Sponsorów wydarzenia: Banku Spółdzielczego w Jutrosinie, spółki ENEA Oświetlenie sp.  z. o. o., Pałacu w Pakosławiu oraz firmy Motozloty.com. Mamy nadzieję, że impreza wywołała u uczestników same pozytywne emocje. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy za rok.

Joanna Kuźnia
Więcej zdjęć na portalu społecznościowym:

 

BIP

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line