Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SPRAWDZILI SWOJĄ WIEDZĘ O SPORCIE

„Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać” – Michael Jordan

MIESZKAŃCY GMINY PAKOSŁAW ZMIERZYLI SIĘ Z TESTEM WIEDZY O SPORCIE

Maj to miesiąc, w którym corocznie w Gminie Pakosław odbywały się biegi przełajowe na hipodromie w Pakosławiu. Wówczas dzieci, młodzież i dorośli mogli zmierzyć się z przygotowanymi przez Organizatorów dystansami i sprawdzić swoją wytrzymałość. W związku z nieustającą walką z epidemią koronawirusa i nakładanymi obostrzeniami ograniczającymi naszą aktywność, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu nie mógł zorganizować tradycyjnej rywalizacji. Przygotował jednak konkurs pn. „SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ O SPORCIE”.

Celami konkursu były: popularyzacja wiedzy o sporcie w zakresie historii polskiego i międzynarodowego sportu, propagowanie osiągnięć polskich sportowców, znajomość podstawowych przepisów i zasad poszczególnych dyscyplin sportu; rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej sportu i wszelkich form aktywności; zachęta do aktywnej obserwacji wydarzeń sportowych; zainteresowanie mniej popularnymi dyscyplinami sportu oraz zdiagnozowanie stanu wiedzy o sporcie wśród mieszkańców Gminy Pakosław. Chętni mogli zmierzyć się z testem zawierającym: 30 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru, zadanie  łamigłówkę oraz 6 pytań otwartych. Dotyczyły one mi.in.: sportu lokalnego, wydarzeń bieżących oraz historycznych, zasad gry. Złożono 17 kart zgłoszeniowych: 2 uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej, 3 uczniów z klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz 12 osób dorosłych. Gminnymi mistrzami wiedzy o sporcie, popełniając tylko 1 błąd w teście, zostali: Maciej Gniazdowski oraz Bartosz Sordon.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowanym konkursie. Mamy nadzieję, że kolejne biegi przełajowe będą mogły już zostać przeprowadzone, ale do zaproponowanej formy testu wiedzy może również wrócimy – z nowymi zagadkami i pytaniami.

 

Odbiór nagród przez zwycięzców w siedzibie Organizatora w godzinach urzędowania Instytucji. Zapraszamy także wszystkich biorących udział w konkursie po odbiór nagród niespodzianek.

 

BIP

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line