Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

KONKURS WIELKANOCNY

Gdy nadejdzie Wielkanocny poranek,
niech spełnią się życzenia tęczowych pisanek...
 

KONKURS WIELKANOCNY ROZSTRZYGNIĘTY

Wielkanoc to święta budzącego się do życia świata, w które wpleciona jest wielowiekowa tradycja. Popularyzowanie polskich tradycji wielkanocnych to jeden z celów konkursu organizowanego przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu w partnerstwie z Gminną Biblioteką Publiczną w Pakosławiu. Do wielkanocnych zwyczajów należy m.in.: tworzenie stroików świątecznych czy też wykonywanie i wysyłanie kartek z życzeniami. Właśnie takie dwa zadania czekały na jego uczestników.

Wiosenny nastrój i przedświąteczna atmosfera sprawiły, że w konkursie wielkanocnym złożono 117 prac, a dokładniej 108 wielkanocnych kartek świątecznych (20 przedszkolaków, 50 uczniów szkół podstawowych z klas I-III, 24 uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI, 14 uczniów szkół podstawowych z klas VII-VIII) oraz 9 rodzinnych stroików wielkanocnych. Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszystkie prace wykonano zgodnie z tematem i z należytą starannością. Oryginalność i pomysłowość autorów była bardzo różnorodna, wszyscy uczestnicy zasługują na pochwały i wyróżnienia. Komisja konkursowa oceniając wyniki konkursu miała bardzo duży dylemat, gdyż każda praca była inna, każda wyjątkowa, każda jedyna w swoim rodzaju. Laureatami konkursu wielkanocnego zostali:

Pragniemy również podkreślić, że prace konkursowe nie zostały zmagazynowane w archiwum organizatorów. Kartki i stroiki trafiły z wielkanocnymi życzeniami do mieszkańców Gminy Pakosław (m.in. do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Osieku) oraz osób pełniących ważne funkcje w naszej społeczności. Dzięki temu sprawią radość nie jednej osobie i wywołają uśmiech na ich twarzach, zwłaszcza w tak trudnym okresie, kiedy to święta spędzamy w ograniczonym przez pandemię gronie. Tym bardziej dziękujemy uczestnikom za złożone prace i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Mamy nadzieję, że warto!

Joanna Kuźnia

Zapraszamy do podziwiania prac.
Przykro nam, że w związku z pandemią nie można było przygotować wystawy wszystkich złożonych prac, a zdjęcia nie do końca przedstawiają rzeczywiste walory stworzonych dzieł.

LAUREACI W KATEGORII WIELKANOCNA KARTKA ŚWIĄTECZNA: PRZEDSZKOLAKI (od lewej: miejsce I - Kornelia Kamińska, miejsce II - Stanisław Ratajczyk, miejsce III - Agata Płóciennik)

LAUREACI W KATEGORII WIELKANOCNA KARTKA ŚWIĄTECZNA: UCZNIOWIE KLAS I - III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (od lewej: miejsce I - Zofia Łukaszyk, miejsce II - Maja Jelinowska, miejsce III - Łukasz Tadeusz Pilas)

LAUREACI W KATEGORII WIELKANOCNA KARTKA ŚWIĄTECZNA: UCZNIOWIE KLAS IV - VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (od lewej: miejsce I - Sandra Łucja Tatarek, miejsce II - Julia Łapacz, miejsce III - Sandra Wolna)

LAUREACI W KATEGORII WIELKANOCNA KARTKA ŚWIĄTECZNA: UCZNIOWIE KLAS VII - VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (od lewej: miejsce I - Jędrzej Glapiak, miejsce II - Anna Przybylska, miejsce III - Arleta Dmyterko)

LAUREACI W KATEGORII RODZINNY STROIK WIELKANOCNY (od lewej: miejsce I - rodzina Basińskich, miejsce II - rodzina Przybyłów, miejsce III - Maja Jelinowska z rodziną)

BIP

Imieniny

Zegar

KATALOG on-line