Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

IX TURNIEJ WSI GMINY PAKOSŁAW

CHOJNO OBRONIŁO TYTUŁ MISTRZA

„Czerwiec daje dni gorące, kosa brzęczy już na łące”, ale mieszkańcy Gminy Pakosław na jeden dzień zapomnieli o codziennych obowiązkach i zbliżających się żniwach. Spotkali się dnia 30 czerwca 2019r. nad pakosławskim zalewem, by wziąć udział w IX Turnieju Wsi Gminy Pakosław, organizowanym przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu. Upalną pogodę podgrzewały jeszcze większe i gorące dopingi kibiców.

Na linii startu wstawiło się 12 sołectw, które oceniano w 8 konkurencjach: „Utrzymanie ukwieconego klombu i utrzymanie terenu placu zabaw”, „Rzut workiem”, „Robótki ręczne”, „Zbieranie ziemniaków”, „Pij mleko, będziesz wielki”, „Przeciąganie liny”, „Gasimy pragnienie” oraz „Gąsienica”. Zawodnicy biegali, przelewali wodę za pomocą kieliszka, zbierali porozrzucane ziemniaki, pili przez smoczek, wbijali gwoździe, czy też przekładali przez części ubrania sznurek. Przede wszystkim jednak dobrze się bawili podczas sportowej rywalizacji wg zasad fair play. Emocje towarzyszyły nam do samego końca, a sołectwa walczyły na równym poziomie, gdyż w walce o podium trzeba było przeprowadzić dogrywki.

Nad prawidłowym wykonywaniem zadań oraz ocenianiem rezultatów czuwała Komisja Sędziowska: Pan Dariusz Niedźwiedź, Pani Danuta Płóciennik, Pan Marcin Wlekliński oraz Pan Konrad Kozica. Całości przyglądała się i podliczała uzyskane wyniki Komisja Turniejowa w składzie: Pani Elżbieta Łakoma – Przewodnicząca Rady Gminy Pakosław, Pani Teresa Miernik – Skarbnik Gminy Pakosław, Pani Halina Kusz – Dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, Pan Albin Pokładek – Przedstawiciel sołectwa Chojno, Pan Artur Biechowiak – Przedstawiciel sołectwa Sowy, Pan Rafał Smektała – Przedstawiciel sołectwa Sworowo. Ponadto rywalizację obserwował i dopingował startujących Wójt Gminy Pakosław - Pan Piotr Skrzypek.

Poza rywalizacją na kibiców i uczestników czekały dodatkowe atrakcje. Najmłodsi mogli skorzystać z darmowej przejażdżki kolejką OSP Smolice. Głodnych i spragnionych zapraszały barwne i smaczne stoiska gastronomiczne. Swój dorobek zaprezentowały również KGW „Ugodzianki” z Ugody. Można także było zapoznać się z działalnością „Lokalnej Grupy Działania Gościnna Wielkopolska” z Pępowa, która przygotowała punkt wystawienniczy.

 

Klasyfikacja końcowa IX Turnieju Wsi Gminy Pakosław ukształtowała się następująco:

I miejsce zajęło sołectwo: Chojno, zdobywając 94 pkt.

II miejsce zajęło sołectwo: Góreczki Wielkie, zdobywając 93 pkt.

III miejsce zajęło sołectwo: Golejewko, zdobywając 91 pkt.

IV miejsce zajęło sołectwo: Sworowo, zdobywając 90 pkt.

V miejsce zajęło sołectwo: Sowy, zdobywając 86 pkt.

VI miejsce zajęło sołectwo: Golejewo, zdobywając 85 pkt.

VII miejsce zajęły sołectwa: Białykał i Zaorle, zdobywając po 83 pkt.

VIII miejsce zajęło sołectwo: Pakosław, zdobywając 76 pkt.

IX miejsce zajęło sołectwo: Ostrobudki, zdobywając 75 pkt.

X miejsce zajęło sołectwo: Podborowo, zdobywając 74 pkt.

XI miejsce zajęło sołectwo: Kubeczki – Dębionka, zdobywając 61 pkt.

Wszystkie sołectwa otrzymały dyplomy, puchary oraz czeki o wartości 200,00 zł, a ponadto zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Fundatorami nagród byli: Gmina Pakosław, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, „Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska” z Pępowa oraz Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o. Organizatorom i sołectwom nie chodziło jedynie o rywalizację, ale o dobrą zabawę, integrację sołectw i aktywne spędzenie czasu. Gratulujemy wszystkim drużynom, dziękujemy za sportową rywalizację i czekamy na Was za rok – na X Turnieju Wsi Gminy Pakosław.

Joanna Kuźnia


Imieniny

Zegar

KATALOG on-line