Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

II Festiwal Piosenki Europejskiej

Czcionka:

Dnia 16 maja 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Chojnie II Festiwal Piosenki Europejskiej, zorganizowany we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Pakosławiu.  W festiwalowej rywalizacji zmierzyli się przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Młodzi artyści zaprezentowali łącznie 14 piosenek w językach: francuskim, angielskim i hiszpańskim. Umiejętności muzyczne, językowe i sceniczne oceniało jury w składzie: Krystyna Gniazdowska – muzyk, Joanna Kuźnia – reprezentująca Ośrodek  Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, Jerzy Mosiek – Zastępca Wójta Gminy Pakosław oraz Jarosław Dróżniewicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chojnie.

I miejsce zajęła Marianna Kląskała ze Szkoły Podstawowej w Chojnie. Marianna zaprezentowała piosenkę “Tous les garcons et les filles ” Cœur Sauvage.

II miejsce  jury przyznało Weronice Łakomej ze Szkoły Podstawowej w Sowach za interpretację piosenki  “Strong ”   Sonny Rele.

III miejscem  uhonorowało jury  Stellę Majerowicz. Stella  wykonała “Riptide ”  Vance Joy .

Publiczność festiwalowa – społeczność szkoły w Chojnie – oprócz piosenek konkursowych wysłuchała skeczu, w którym w rolę kabaretowej Mariolki doskonale wcieliła się Martyna Tatarek.  Sandra Duda przedstawiła swój autorski układ taneczny.

Gościliśmy również uczestników Festiwalu Piosenki Francuskiej w Poznaniu: Klaudię Wojtyczkę, która piosenką “S’il suffisait d’aimer” z repertuaru Celine Dion zajęła w Poznaniu II miejsce w kategorii gimnazja  oraz zespół ze szkoły podstawowej w Pakosławiu, wyróżniony na festiwalu za interpretację “On ecrit sur les murs” z repertuaru zespołu Kids United.

Danuta Pietruszka - Orozco