Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

I Festiwal Piosenki Europejskiej

Czcionka:

I Festiwal Piosenki Europejskiej

11 maja odbył się w Szkole Podstawowej w Chojnie I Festiwal Piosenki Europejskiej, zorganizowany we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Pakosławiu.  W festiwalowej rywalizacji zmierzyli się przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Młodzi artyści zaprezentowali łącznie 11 piosenek w językach: francuskim i angielskim. Umiejętności muzyczne, językowe i sceniczne oceniało jury w składzie: Krystyna Gniazdowska – muzyk, Halina Kusz – Dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, Jerzy Mosiek – Zastępca Wójta Gminy Pakosław oraz Jarosław Dróżniewicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chojnie.

I miejsce zajęła Marianna Kląskała ze Szkoły Podstawowej w Chojnie. Marianna zaprezentowała piosenkę Marie Myriam „L’oiseau et l’enfant”.

II miejsce  jury przyznało Marcie Krzyżosiak ze Szkoły Podstawowej w Pakosławiu. Marta zaśpiewała “Reflexion” z filmu “Moulan”.

III miejsce zajęła Weronika Łakoma ze Szkoły Podstawowej w Sowach. Weronika wykonała  “Le bleu lumiere” Cerise Calixte.

Jury przyznało jedno wyróżnienie, które otrzymała Anna Dybowska ze Szkoły Podstawowej w Pakosławiu za interpretację piosenki „Partir la-bas” z filmu „Mała Syrenka”.

Danuta Pietruszka-Orozco