Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WIECZÓR KOLĘDOWY...

Utworzono dnia 11.12.2017
Czcionka:

„Kolędo polska, zamknięta w najprostszych nutach i słowach. Królujesz w domach we święta, by ludzi wzruszać od nowa. Tak wiele teraz się dzieje i wokół tyle jest złego. Kolędo, daj nam nadzieję doczekać jutra lepszego”.

WIECZÓR KOLĘDOWY

Dnia 8 grudnia 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pakosławiu odbył się przepiękny wieczór kolędowy w wykonaniu zespołu muzycznego „Mus Trio”.

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy przepełnione są ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje. Wspaniały nastrój grudniowego wieczoru uświetnił występ zespołu muzycznego „Mus Trio”. Przepiękne kolędy wykonała Pani Sara Kicińska, do których teksty napisała Pani Sabina Klak, a muzykę skomponował Pan Przemysław Maćkowiak. Podczas koncertu znane nam obrzędy bożonarodzeniowe przybliżył Pan Gabriel Roszak. Organizując ten koncert pragnęliśmy zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania, chcąc tym samym podtrzymać dobrą polską tradycję i uwrażliwić nas na piękno i wymowę polskich kolęd. I tak też się stało. W pakosławskiej bibliotece rozbrzmiewały polskie kolędy. Głośne brawa, jakie zabrzmiały na zakończenie koncertu, okazały się najlepszą nagrodą dla wszystkich tych, którzy byli tego dnia z nami. Dziękujemy sponsorom oraz  wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie koncertu. Myślę, że piękne wrażenia i zaduma podczas tego kolędowania pozostaną w Państwa pamięci.Pragnę tym samym złożyć  w imieniu dyrekcji i pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu ciepłe i serdeczne życzenia, by w domach Waszych gościły miłość, życzliwość i nadzieja. Niech światło choinki,  oświetla zawsze Wasze życie i pozwala odnaleźć właściwą drogę. A przez cały rok niech Was wszystko łączy, a nic nie dzieli.

 

                                                     Agnieszka Jeziorska