Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Utworzono dnia 04.12.2017
Czcionka:

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Święty Mikołaj  to postać starszego mężczyzny z brodą, ubranego w czerwony strój, który w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty.

Dnia 3 grudnia 2017 r., na boisku wielofunkcyjnym „Orlik 2012” w Pakosławiu, zgromadzone licznie dzieci wraz ze swoimi rodzicami czekały na przybycie Świętego Mikołaja. Na początku przybyli do nas pomocnicy Mikołaja. Elfy przeprowadziły z dziećmi zabawy ruchowe oraz śpiewały piosenki. Zadaniem elfów było także przygotowanie dzieci na spotkanie z Mikołajem, który po pewnym czasie zjawił się ze Śnieżynką. Mikołaj przywitał się z wszystkimi uczestnikami spotkania i przyłączył się do zabawy. Wiadomo, jeśli jest Mikołaj, to muszą być prezenty. Atrakcją spotkania była również duża, oświetlona lampkami choinka, gdzie Mikołaj wręczał wszystkim dzieciom paczki ze słodyczami.

Spotkanie z Mikołajem zostało zorganizowane przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Pakosławiu. Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Nadleśnictwa Piaski.

„Święty Mikołaj w niebie siedzi,
I w chwale boskiej jasno świeci;
Lecz siwą głowę z dawna biedzi,
Z czem ma na ziemię zejść do dzieci,
Do których schodzi on czasami,
Z błogosławieństwem i z darami.” Władysław Bełza

Karolina Sierpowska