Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Morsowanie w sezonie 2017/2018 zakończone

Utworzono dnia 26.03.2018
Czcionka:

Dzieci w kolorowych strojach wędrują z barwnymi gaikami ulicami Pakosławia, ptaki wracają z ciepłych krajów, przyroda budzi się do życia, wiosna za oknami. Marzanny spalone, zima pożegnana, nastąpił zatem czas na zakończenie sezonu pakosławskich morsów.

Dnia 25 marca 2018r. Kamil Stoch swoim zwycięstwem w ostatnim konkursie przypieczętował, że ta zima należała do niego, a nad zalewem w Pakosławiu po raz ostatni w sezonie 2017/2018 odważna, 16-osobowa grupa zmierzyła się z lustrem lodowatej wody. Po krótkiej rozgrzewce, grupa mężczyzn w towarzystwie jednej młodej damy, żwawym krokiem rozpoczęła kąpiel. Dopingujący z podziwem patrzyli na przebywających w wodzie. Uhonorowaniem zmagań było wręczenie pamiątkowych certyfikatów wszystkim śmiałkom. Morsy podziękowały za wsparcie i pomoc w organizacji spotkania podsumowującego sezon: Gminie Pakosław, OSP Pakosław, p. Honoracie Dmyterko, p. Albinowi Pokładkowi, Ośrodkowi Kultury i Rekreacji w Pakosławiu oraz rodzinie i przyjaciołom. Nie zapomnieli także o podziękowaniu dla nieobecnego tego dnia nad zbiornikiem Wójta Gminy Pakosław – p. Kazimierza Chudego, który niejednokrotnie dopingował ich niedzielne poczynania. Obecny również tego dnia Przewodniczący Rady Gminy Pakosław-Pan Mirosław Biechowiak, wyraził swoje uznanie  za odwagę dla aktywnej grupy. Sezon 2017/2018 oficjalnie zakończony. Z niecierpliwością czekamy już na kolejną zimę i mamy nadzieję, że nasza grupa powiększy się o kolejne osoby. Najtrudniejszy pierwszy krok, kolejne są już znacznie łatwiejsze.” – komentuje przedstawiciel morsów - p. Mikołaj Wojtyczka, jeden z pomysłodawców morsowania w Gminie Pakosław.

Gratulujemy odwagi wszystkim morsom i trzymamy kciuki, aby przyszły sezon, który planują rozpocząć na przełomie października/listopada 2018r., był równie udany.

Joanna Kuźnia