Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

25 – lecie Klubu Seniora „JAWOR” w Pakosławiu

Utworzono dnia 28.11.2017
Czcionka:

Aktywni w każdym wieku…

25 – lecie Klubu Seniora „JAWOR” w Pakosławiu

„Mało kto umie być starym” – to słowa François de La Rochefoucauld. Członkowie Klubu Seniora „JAWOR w Pakosławiu choć są seniorami - to tylko z nazwy. Działają już od 25 lat udowadniając nam, że spełniać marzenia, podróżować, mieć pasje, rozwijać zainteresowania, bawić się i działać na rzecz innych można w każdym wieku.

22 listopada 2017 r. w budynku Szkoły Podstawowej w Pakosławiu odbyła się uroczystość z okazji 25 - lecia Klubu Seniora „JAWOR” w Pakosławiu. W spotkaniu udział wzięli: przedstawiciele gminy na czele z Wójtem Gminy - Panem Kazimierzem Chudym, Skarbnik Gminy - Pani Teresa Miernik, Przewodniczący Rady Gminy - Pan Mirosław Biechowiak, księża, dyrektorzy szkół, przedstawiciele policji, kluby seniora z sąsiednich gmin. Główni bohaterowie, członkowie Klubu Seniora z radością odbierali życzenia i gratulacje   od zaproszonych gości. Podczas spotkania wręczono listy gratulacyjne dla członków działających w klubie od początku jego istnienia.

W imieniu p. Seweryny Głowacz – wieloletniej przewodniczącej klubu, nowa przewodnicząca – p. Maria Mikołajska przedstawiła sprawozdanie z działalności klubu. Uczestnicy spotkania jubileuszowego wspólnie zaśpiewali hymn seniora, a także obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Pakosławiu.

Seniorzy dziękowali za uczestnictwo  w imprezie oraz współpracę, w szczególności Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Pakosławiu z panią kierownik Dorotą Matuszak, za zaangażowanie w przygotowanie i realizację spotkania.

Wszystkim seniorom życzymy sił i energii na dalsze lata działalności. Wierzymy, że liczebność członków klubu będzie się zwiększać z roku na rok, a pomysłów i pogody ducha nigdy nie zabraknie. Choć niekiedy jest ciężko i człowiek nie wierzy w powodzenie, udowadniacie Drodzy Seniorzy, że trzeba walczyć i dbać o siebie, ale i też pamiętać o innych.

Joanna Kuźnia

Fotorelacja z jubileuszu udostepniona przez p. Honoratę Dmyterko z Życia Rawicza: