Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WRACAMY Z PUCHARAMI

Czcionka:

        Jak co roku w sierpniu na strzelnicy sportowej Rawicz-Sierakowo zostały zorganizowane przez: Powiatową Organizację LOK w Rawiczu, Starostwo Powiatowe w Rawiczu i Rawicki Klub Sportowy „BOCK” w Rawiczu zawody strzeleckie z okazji „Dnia Wojska Polskiego”. Do zawodów przystąpić mogły 3 - osobowe drużyny, które walczyły o Puchar Starosty Rawickiego. Na wynik drużyny składała się suma punktów z karabinu dowolnego (10 strzałów z pozycji leżącej na odległość 50 m) i pistoletu sportowego (10 strzałów z pozycji stojącej na odległość 25 m). Tak jak rok temu Koło LOK Pakosław wystawiło najliczniejszą reprezentację składającą się z trzech drużyn, w skład których wchodzili: Mierzejek Marcin, Jackowski Maciej, Hałas Maciej, Mikuła Arkadiusz, Domagała Andrzej, Jackowski Waldemar, Jakubiak Krzysztof, Toboła Tomasz, Szafraniak Krzysztof. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że drużyny z Pakosławia zajęły trzecią, czwartą i piątą lokatę, co jest bardzo dobrym wynikiem, gdyż w zawodach brały udział osoby, które startują częściej w takich turniejach i bardziej profesjonalnie zajmują się strzelectwem sportowym niż nasze Koło. Ogólnie wystartowało 11 drużyn z takich miejscowości jak: Legnica, Poznań, Jutrosin, Rawicz, Miejska Górka i Pakosław.

           Oprócz klasyfikacji drużynowej zostały też utworzone kategorie indywidualne: karabin dowolny, pistolet bocznego zapłonu i pistolet centralnego zapłonu. Nasze Koło LOK kolejny raz udowodniło, że mamy dobrych strzelców z karabinka dowolnego. W tej kategorii wystartowało ponad 50 zawodników, a na podium wskoczyli: I miejsce - Hałas Maciej 88pkt. i III miejsce - Mierzejek Marcin 86 pkt. Pozostali nasi koledzy również wypadli bardzo dobrze w tej konkurencji. Gorzej poszło nam strzelanie z pistoletu z bocznym zapłonem, ale jest to spowodowane tym, że nie mamy styczności w ciągu roku z bronią krótką. W dodatkowej kategorii, pistolecie centralnego zapłonu wystartowało dwóch przedstawicieli Koła LOK Pakosław, którzy zajęli miejsca tuż za podium: IV miejsce Mierzejek Marcin i V miejsce Tomasz Toboła – obaj wystrzelili po 80 pkt.

          Dekoracji zawodników i drużyn, którzy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, dokonali Wicestarosta Powiatu Rawickiego – Pan Jacek Gwizdek i Prezes Rawickiego Klubu Sportowego „BOCK” – Pan Ryszard Kapłon.

          Wszystkim naszym reprezentantom chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować za poświęcony czas i wkład dla naszego Koła LOK Pakosław!!! Do zobaczenia w następnych zawodach!!!   

Klasyfikacja drużynowa

I                KŻR LOK Legnica – 506 pkt.

II               BOCK Rawicz – 474 pkt.

III              LOK Pakosław 1 – 459 pkt.

IV              LOK Pakosław 3 – 396 pkt.

V               LOK Pakosław 2 – 391 pkt.

VI              KŻR LOK Rawicz – miasto – 379 pkt.

VII            LOK Miejska Górka – 369 pkt.

VIII           PRO Poznań – 351 pkt.

IX              LOK Jutrosin – 336 pkt.

X               KŻR LOK Rawicz ZK – 333 pkt.

XI              BOCK Rawicz 2 151 pkt.

 

Maciej Hałas