Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SZLAKIEM MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ

SZTAFETA SZLAKIEM MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ

W Kobylinie, dnia 27 kwietnia 2019r., odbyła się kolejna Sztafeta Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. To już czterdziesty - jubileuszowy rajd odbył się pod hasłem „Odebrano Wam Życie, Dajemy Wam Naszą Pamięć”. O godzinie 10:00, na placu przy pomniku „Poległym i Pomordowanym za Ojczyznę i Wolność”, przemówienie wygłosił Burmistrz Kobylina – Pan Tomasz Lesiński, który przypomniał o celu i znaczeniu zawodów. Delegacje władz samorządowych i zawodników zapaliły znicze przed pomnikiem ofiar II wojny światowej i powstańców wielkopolskich. Następnie 3 - osobowe drużyny wyruszyły na trasę, która wynosiła 12 km i przebiegała przez miasto Kobylin i pobliskie wioski. Po drodze każdy członek drużyny musiał uczestniczyć w strzelaniu z karabinka pneumatycznego, wykonać 5 rzutów granatem do celu i oddać 7 strzałów z karabinka sportowego (seniorzy i gimnazjum) lub rzucać lotką do tarczy (uczniowie szkoły podstawowej).

W całej imprezie wystartowały we wszystkich kategoriach 32 drużyny, co daje nam 96 osób. Z naszego Koła Ligi Obrony Kraju Pakosław wystartowały trzy drużyny. Mieliśmy swoich reprezentantów w każdej kategorii wiekowej. Wszystkie trzy drużyny spisały się rewelacyjnie i stanęły na podium. I miejsce wśród uczniów szkół podstawowych zdobył LOK Pakosław w składzie: Hubert Jakubiak, Juliusz Jackowski, Bruno Mikuła z wynikiem 930 pkt. W kategorii juniorzy młodsi II miejsce zdobył LOK Pakosław w składzie: Mateusz Niwczyk, Korneliusz Jackowski, Nikodem Śledzianowski - 1080 pkt. I miejsce w kategorii senior wywalczył LOK Pakosław w składzie: Maciej Hałas, Maciej Jackowski, Krzysztof Jakubiak - 1150 pkt. Tak dobre wyniki chłopaki uzyskali dzięki swej ciężkiej pracy na treningach. Dlatego gratuluje im wszystkim samego udziału w tak dużej imprezie i bardzo dobrych wyników. Dziękuje także, za swój poświęcony czas ( na treningi i zawody), a także za walkę i zaangażowanie w uzyskaniu jak najlepszego wyniku.