Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

MŁODZIEŻ LOK PAKOSŁAW ZWYCIĘŻA

Czcionka:

Młodzieżowa reprezentacja Ligi Obrony Kraju z Pakosławia 20 maja 2017 roku wzięła udział w XXXVIII Sztafecie Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej w Kobylinie. Jak co roku celem tej imprezy było oddanie hołdu oraz czci poległym i zamordowanym w czasie II wojny światowej, o czym przypomniał Zastępca Burmistrza Kobylina – p. Mirosław Sikora w swoim przemówieniu. Zawodnicy minutą ciszy uczcili też pamięć jednego z pomysłodawców sztafety – p. Zenona Świderskiego. W rajdzie uczestniczyły 84 osoby, które były podzielone na 3 - osobowe drużyny, sklasyfikowane w trzech oddzielnych kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjum i seniorzy. Trasa imprezy rozpoczęła się od pomnika "Poległym i pomordowanym" w Kobylinie, a następnie biegła do Smolic, a stamtąd przez Długołękę do Kobylina na strzelnicę sportową. Ogólnie zawodnicy musieli pokonać dystans 11 km, a na poszczególnych etapach zmierzyli się w takich konkurencjach jak: strzelanie z wiatrówki, rzut granatem i strzelanie z karabinka sportowego. Do ostatecznej punktacji zaliczano nie tylko wyniki z poszczególnych konkurencji, ale także czasy przebytych odcinków trasy.           

            W kategorii „gimnazjum”, w której wystartowało 10 drużyn, najlepszą drużyną okazała się drużyna z LOK Pakosław w składzie: Śledzianowski Kamil, Walkowiak Dominik, Śledzianowski Nikodem. Chłopcy tego dnia byli nie do pokonania i uzyskali najwyższy wynik 1070 pkt. Warto dodać, że tak dobrego wyniku nie otrzymała nawet drużyna w kategorii „seniorskiej”, a więc gdyby startowali w wyższej kategorii również wygraliby. Pierwsze miejsce to efekt trzyletnich startów chłopaków w zawodach strzeleckich z karabinków sportowych i pneumatycznych w Pakosławiu i Kobylinie.

           W kategorii „seniorów” pierwsze miejsce uzyskała drużyna LOK Kobylin, w której wystartował nasz kolega Arkadiusz Mikuła. LOK Kobylin uzyskał 1040 pkt. i tyle samo punktów otrzymała drużyna Bolsius Zalesie Małe, ale w konkurencji z karabinka sportowego okazali się lepsi LOK-owcy i to oni ostatecznie wygrali.

          Zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach otrzymały pamiątkowe puchary, medale i nagrody książkowe, które wręczył Zastępca Burmistrza Kobylina – p. Mirosław Sikora. Ponadto wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe plakietki oraz mogli skorzystać z posiłku regeneracyjnego.

Maciej Hałas