Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Mistrz Koła Ligi Obrony Kraju 2017 w Pakosławiu

Czcionka:

Mistrz Koła Ligi Obrony Kraju 2017 w Pakosławiu     

            22 października 2017r. na strzelnicy sportowej w Pakosławiu odbyły się zawody strzeleckie, które miały wyłonić Mistrza Koła Ligi Obrony Kraju w Pakosławiu na rok 2017. Zawody miały charakter zamknięty, czyli mogli w nich wystartować tylko członkowie LOK Pakosław, do których zaliczają się także młodzież i kobiety. Deszczowa pogoda niestety miała wpływ na frekwencje zawodów, ale jak ktoś to kiedyś powiedział: „ strzelać trzeba umieć w każdych warunkach”, dlatego uczestnicy, którzy się nie przestraszyli pogody, przystąpili do rywalizacji.

            Zawody składały się z dwóch etapów. W pierwszej części zawodnicy musieli wystrzelić dwie serie z pozycji leżącej do tarczy oddalonej na 50 metrów. Do drugiej części zawodów przechodziło dziesięciu zawodników, którzy uzyskali najlepsze wyniki w pierwszej części. To właśnie w drugim etapie zawodnicy bezpośrednio walczyli o mistrzowski tytuł i musieli z pozycji stojącej oddać trzy strzały z karabinka sportowego do tarczy herbowej na odległość 50 metrów.

           Tarcza herbowa została wykonana na płycie drewnianej, na której umieszczono herby LOKu i Pakosławia, oraz dwa karabinki sportowe, które miały przedstawić, z jakiej broni rywalizowano o mistrzowski tytuł. Zawodnicy w ostatnim etapie startowali w kolejności, jaką uzyskali w pierwszej części (od zawodnika, który uzyskał 10 miejsce do zawodnika, który uzyskał 1 miejsce). W wszystkie przestrzeliny powstałe na tarczy herbowej, były wbijane kolorowe kołeczki, a każdy osobny kolor należał do danego zawodnika.

            Po części finałowej okazało się, (co było dla wszystkich startujących dużym zaskoczeniem), że Mistrzem Koła Ligi Obrony Kraju w Pakosławiu na rok 2017 został Kamil Śledzianowski. Kamil, który w wcześniejszych zawodach startował w kategorii młodzieżowej pokonał znacznie starszych i bardziej doświadczonych strzelców. Drugie miejsce i tytuł Wicemistrza zdobył Marcin Mierzejek, a trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrza Maciej Jackowski. Wszyscy zawodnicy, którzy strzelali do tarczy herbowej otrzymali dyplomy, a zawodnicy na podium medale. Po za tym tegoroczny Mistrz Kamil Śledzianowski otrzymał tarcze herbową, do której strzelali wszyscy uczestnicy.

             Kamilowi GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów sportowych, szerokich perspektyw rozwoju, a przede wszystkim satysfakcji z uprawiania strzelectwa sportowego.  

              

Klasyfikacja końcowa zawodów:

  1. Miejsce: Śledzianowski Kamil – 14 pkt.
  2. Miejsce: Mierzejek Marcin – 12 pkt.
  3. Miejsce: Jackowski Maciej – 9 pkt.
  4. Miejsce: Lorek Andrzej – 8 pkt.
  5. Miejsce: Szafraniak Krzysztof – 7 pkt.
  6. Miejsce: Domagała Andrzej – 6 pkt.
  7. Miejsce: Śledzianowski Nikodem – 5 pkt.
  8. Miejsce: Jakubiak Krzysztof – 4 pkt.
  9. Miejsce: Hałas Maciej – 3 pkt.
  10. Miejsce: Mikuła Arkadiusz – 1 pkt.


Maciej Hałas