Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

SPARTAKIADA MIESZKAŃCÓW WSI

Utworzono dnia 25.03.2019

Mieszkańcy Gminy Pakosław, dnia 24 marca 2019r.,  licznie przybyli na świetlicę wiejską do Pomocna, by sprawdzić swoje umiejętności podczas „Spartakiady Mieszkańców Wsi”. Impreza zorganizowana przez Radę Gminnych Ludowych Zespołów Sportowych, Koło Liga Obrony Kraju Pakosław oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, zmotywowała dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego spędzenia słonecznej niedzieli.

 

czytaj dalej na temat: SPARTAKIADA MIESZKAŃCÓW WSI

Warsztaty samoobrony i pierwszej pomocy

Utworzono dnia 25.03.2019

W świadomości kobiet ciągle jeszcze funkcjonuje opinia o własnej słabości. W celu zmiany tego zdania, dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu, Agencji Ochrony BOSS w Pakosławiu oraz Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu, dnia 22 marca 2019r., w Gminie Pakosław zaproszono wszystkie chętne panie na warsztaty samoobrony i pierwszej pomocy.

czytaj dalej na temat: Warsztaty samoobrony i pierwszej pomocy

WIELKOPOLSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO ZAPRASZA

Utworzono dnia 19.03.2019

Informujemy, że Biuro Pracownika Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego jest czynne w poniedziałki w godzinach 8:00 -16:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30.
Siedziba Biura znajduje się przy ulicy Parkowej 13, 63-920 Pakosław, w dawnej Szkole Podstawowej. Z doradcą można skontaktować się pod nr tel. 690 539 649.

czytaj dalej na temat: WIELKOPOLSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO ZAPRASZA

NARODOWE CZYTANIE 2019 R.

Utworzono dnia 14.03.2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu po raz kolejny przystąpi do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019 r.

Osiem polskich nowel, to lektury tegorocznej, 8. edycji Narodowego Czytania. - To klasyka polskiej noweli i taki właśnie tytuł będzie miała tegoroczna edycja Narodowego Czytania.

czytaj dalej na temat: NARODOWE CZYTANIE 2019 R.

11 MARCA - DZIEŃ SOŁTYSA

Utworzono dnia 11.03.2019
Do życzeń dla Sołtysów z Gminy Pakosław oraz podziękowań za współpracę dołączają się również pracownicy Ośrodka Kultury i Rekreacji w Pakosławiu oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Pakosławiu
czytaj dalej na temat: 11 MARCA - DZIEŃ SOŁTYSA

WARSZTATY DLA PAŃ

Utworzono dnia 08.03.2019

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Pakosławiu oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Pakosławiu zaprosiły wszystkie chętne Panie do wspólnego świętowania dnia 7 marca 2019r. Na świetlicy wiejskiej w Białymkale, dzięki gościnności sołtys – Pani Elżbiety Głowacz, wszystkie przybyłe kobiety wysłuchały koncertu chóru „Rozśpiewane Sowy” pod dyrygenturą Pani Arlety Tysiak oraz wzięły udział w warsztatch, podczas których tworzyły kwiaty z bibuły...

czytaj dalej na temat: WARSZTATY DLA PAŃ

„Książki radość dają tym, co je czytają”

Utworzono dnia 27.02.2019

„Książki radość dają tym, co je czytają”

Dnia 26 lutego 2019 roku uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Chojnie, wraz ze swoją wychowawczynią odwiedzili Filię Biblioteczną w Chojnie, by podczas lekcji bibliotecznej poznać jej działanie i zasady w niej obowiązujące. 

czytaj dalej na temat: „Książki radość dają tym, co je czytają”

Zapraszamy na wystawę

Utworzono dnia 19.02.2019

Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pakosławiu

- zobaczyć tu można wykonane przez Pana Kazimierza Chudego statki.

czytaj dalej na temat: Zapraszamy na wystawę

MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ...

Utworzono dnia 18.02.2019

Kochać, jak to łatwo powiedzieć…

MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ

Walentynkowe kartki, słodkości, drobne upominki to tylko niektóre prezenty jakimi obdarowują się zakochani podczas przypadających 14 lutego Walentynek. Tego dnia miasta toną w milionach czerwonych serc, odbywają się zabawy oraz koncerty walentynkowe. 

czytaj dalej na temat: MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ...

PODSUMOWANIE SEZONU REGIONALNEGO ZESPOŁU "CHOJNIOKI"

Utworzono dnia 14.02.2019

W Centrum Kultury Chazackiej w Chojnie, dnia 13 lutego 2019r., odbyło się spotkanie podsumowujące działania Zespołu w 2018r. Grupy „Małych Chojnioków”, „Młodych Chojnioków” oraz Regionalny Zespół „Chojnioki” zaprezentowały przybyłym gościom swoje umiejętności.

czytaj dalej na temat: PODSUMOWANIE SEZONU REGIONALNEGO ZESPOŁU "CHOJNIOKI"